Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

W twoim domu lub biurze robi się coraz zimniej. Jesień to okres, w którym nadchodzą chłodne dni. Nie jest to jeszcze ten czas, w którym warto włączyć centralne ogrzewanie, ale warto dogrzać pomieszczenie. Istnieje wiele sposobów na szybkie i skuteczne dogrzanie wnętrza domu. Warto wybrać grzejnik elektryczny, mamy wiele modeli oraz rodzajów. Jaki grzejnik elektryczny wybrać?

 

 

Grzejnik konwektorowy - szybkie ciepło?

Grzejnik konwektorowy to rewolucyjne ogrzewanie, które podnosi temperaturę pomieszczenia w parę minut po włączeniu! Ich główną zaletą jest termostat, który ustawiony jednorazowo, utrzyma temperaturę panującą w pomieszczeniu bez dodatkowej ingerencji. Grzejnik konwektorowy działa na zasadzie podgrzewania przepływającego przez niego powietrza. Oplot grzewczy wykonany jest z cieniutkich zwojów które nagrzewają się o wiele szybciej niż grube grzałki, dzięki czemu grzejnik działa już po 2 minutach od włączenia. Nagrzane powietrze wydostaje się poprzez górną kratkę konwektora rozprzestrzeniając się po pomieszczeniu. Poprzez zamontowany termostat, możemy ustawić pasującą dla pomieszczenia temperaturę, a grzejnik sam zadba aby utrzymała się na tym poziomie.

 

Grzejnik olejowy - ekonomiczny sposób?

Używanie grzejników olejowych jest tańszą w eksploatacji opcją. Grzejniki te są bowiem najczęściej wyposażone w termostat, który odłącza urządzenie po nagrzaniu znajdującego się w nim oleju. Grzejniki olejowe nagrzewają się powoli, ale też ich ciepło generowane jest przez długi czas i mogą działać praktycznie przez całą dobę. Wydajne grzejniki olejowe posiadają wystarczająco dużą moc, by ogrzać nawet duże pomieszczenie. Po nagrzaniu się grzejnika olejowego, oddaje on ciepło bez pobierania dodatkowej energii co pozwala nam sporo zaoszczędzić. Największą wadą tego rozwiązania jest jednak długi czas nagrzewania się oleju. Dobrym sposobem jest podłączenie programatora czasowego, który pozwoli nam zdalnie uruchomić urządzenie wcześniej, np. zanim wrócimy z pracy.

 

 

Termowentylator - przyjemny podmuch powietrza

Termowentylator z termostatem zapewnia przyjemnie rozgrzewający podmuch ciepłego powietrza. Produkty są proste w użyciu, wyposażone w grzałkę spiralną i termostat zapobiegający przegrzaniu się urządzenia. Termowentylator to dobry wybór dla osób, które chcą nieco podnieść temperaturę poszczególnych pomieszczeń w domu. Zdarza się, że komfort cieplny niektórych ludzi znacznie odbiega od temperatur akceptowanych przez pozostałych członków rodziny. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu będą przenośne urządzenia grzejące – stanowić mogą nie tylko uzupełnienie instalacji centralnego ogrzewania, ale także podstawowe źródło ciepła poza sezonem grzewczym.

 

Podsumowanie

Każdy z grzejników ma swoje zastosowanie, jego wybór zależny jest od naszych potrzeb. Jeśli chcesz szybko ogrzać pomieszczenie wybierz grzejnik konwektorowy, ale będziesz musiał liczyć się z dużym poborem energii elektrycznej. Grzejniki olejowe sprawdzą się podczas dłużej pracy i wówczas są też oszczędniejsze w użyciu. Do tego na grzejnikach konwektorowych osadzają się pyłki, a więc nie są one wskazane dla alergików. Tego problemu nie ma przy grzejnikach olejowych. Termowentylator będzie ciekawym wyborem jeśli chcesz ogrzać się ciepłym powietrzem, to także niezastąpione urządzenie do szybkiego ogrzewania zimnych budynków o rozległej powierzchni, takich jak duże hale. Dzięki niemu ogrzejemy miejsce, w którym aktualnie przebywamy, odpowiednio kierując strumień powietrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium